18° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/edirneon/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/edirneon/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

1 milyon Temassız Ödeme Yapıldı!

1 milyon Temassız Ödeme Yapıldı! Günümüzde kredi kartlarının önemli bir kısmını temassız özellikli kartlar oluşturuyor. Bu özellik sayesinde artık çok daha hızlı ve pratik bir şekilde ödeme yapabiliyoruz. Bankalararası Kart Merkezi (BKM) temassız ödeme yönteminin kullanıcılar tarafından ne kadar kullanıldığını gözler önüne seren bir rapor yayınladı. Yayınlanan şubat ayı raporunda günde 1 milyon adet temassız […]
Teknoloji - Mart 18, 2019 4:24 pm A A

1 milyon Temassız Ödeme Yapıldı!

Günümüzde kredi kartlarının önemli bir kısmını temassız özellikli kartlar oluşturuyor. Bu özellik sayesinde artık çok daha hızlı ve pratik bir şekilde ödeme yapabiliyoruz. Bankalararası Kart Merkezi (BKM) temassız ödeme yönteminin kullanıcılar tarafından ne kadar kullanıldığını gözler önüne seren bir rapor yayınladı.

Yayınlanan şubat ayı raporunda günde 1 milyon adet temassız ödeme işlemi yapıldığı bilgisi yer alıyor. Temassız ödemeye olan ilgi arttıkça kullanım alanları da genişliyor. Günümüzde işletmeler de söz konusu teknolojiye geçmiş durumda. Artık her iki ödeme noktasından birinde mutlaka bu seçenek mevcut.
Kullanıcıların sahip olduğu banka kartlarının yüzde 18’inde, kredi kartlarının ise yüzde 48’inde temassız ödeme özelliği bulunuyor. İlerleyen zamanda bu oranın çok daha artacağı aşikar.

2018 yılı ile 2017 yılını karşılaştırdığımızda temassız kullanımının neredeyse 1,5 kat arttığını görüyoruz. Şubat ayında günde hemen hemen 1 milyon adet temassız işlem yapılmış olması, bu artışın en somut göstergesi.

Temassız ödeme en çok nerede kullanılıyor?

2018 yılından itibaren temassız limiti 90 TL’ye çıkarıldı. Bununla birlikte temassız kredi kartı ile ödeme kullanımı da artış gösterdi. Kullanıcılar temassız ödemeyi en çok market ve yemek alışverişlerinde kullanıyorlar. Ayrıca akaryakıt sektöründe ve taşımacılık-ulaşım sektöründe de bu ödeme şekli her geçen gün artıyor.

Bu haber 618 kez okundu.
İlgili Haberler
Teknoloji - 4:24 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.