10° Kapalı
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/edirneon/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/edirneon/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Cumhurbaşkanı Erdoğan Eleştirilere Hak Verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Eleştirilere Hak Verdi 2019 yılı değerlendirme toplantısında Türkiye’de üniversite sayılarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Birileri şunu söyleyebilir, ‘Bu rakamlar iyi de kalite.’ Onların tespiti de doğru olabilir” ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı tarafından düzenlenen 2019 Yılı Değerlendirme Toplantısı’nda konuştu. Burada çarpıcı açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, eğitimdeki kalite konusunda yapılan eleştirilere […]
Türkiye - Ocak 16, 2020 1:45 pm A A

Cumhurbaşkanı Erdoğan Eleştirilere Hak Verdi

2019 yılı değerlendirme toplantısında Türkiye’de üniversite sayılarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Birileri şunu söyleyebilir, ‘Bu rakamlar iyi de kalite.’ Onların tespiti de doğru olabilir” ifadelerini kullandı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı tarafından düzenlenen 2019 Yılı Değerlendirme Toplantısı’nda konuştu. Burada çarpıcı açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, eğitimdeki kalite konusunda yapılan eleştirilere hak verdiğini belirtti. Erdoğan, “Birileri şunu söyleyebilir, ‘Bu rakamlar iyi de kalite.’ Onların tespiti de doğru olabilir” dedi.

AK Parti hükümetinin 2019 yılına ait Z raporunu kalem kalem açıklayan Erdoğan; eğitimden sağlığa, sağlıktan savunma sanayisine kadar birçok konuda uzun bir konuşma gerçekleştirdi.

“ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ SAYISI 8 MİLYONA ÇIKTI”

Değerlendirmelerinde eğitimle ilgili de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Geçtiğimiz 17 yılda eğitim-öğretimde, öncelikle altyapıyla ilgili eksikleri gidermenin gayreti içinde olduk. Çocuklarımızı 70-80 kişilik sınıflardan kurtarmak ve üniversite kapılarında yaşanan yığılmaları önlemek için kolları sıvadık. Öğretmen sayısını 652 bin ilaveyle 947 bine çıkardık. Derslik sayısını 316 bin ilaveyle 589 bine yükselttik” dedi.

Üniversite sayısının 207’ye, üniversite öğrencisi sayısının ise 1,6 milyondan 8 milyona çıktığını söyleyen Erdoğan, eğitimle ilgili de bir öz eleştiride bulundu.

“ONLARIN TESPİTİ DE DOĞRU OLABİLİR”

Üniversite sayılarının ardından eğitimde kalite eleştirilerine değinen Erdoğan, “Birileri şunu söyleyebilir, ‘Bu rakamlar iyi de kalite.’ Onların tespiti de doğru olabilir” şeklinde konuştu.

Bu haber 355 kez okundu.
İlgili Haberler
Türkiye - 1:45 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.