31° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/edirneon/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/edirneon/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Prens Selman Gizli Müdahale Timi Kurmuş

Prens Selman Gizli Müdahale Timi Kurmuş Suudi Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın Cemal Kaşıkçı cinayetinden bir yıl kadar önce Suudi Arabistanlı muhalifleri susturmak, kaçırmak ve işkence yapmak için gizli bir müdahale timi kurduğu öne sürüldü. The New York Times gazetesinde yer alan habere göre Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, Cemal Kaşıkçı cinayetinde bir […]
Dünya - Mart 18, 2019 3:48 pm A A

Prens Selman Gizli Müdahale Timi Kurmuş

Suudi Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın Cemal Kaşıkçı cinayetinden bir yıl kadar önce Suudi Arabistanlı muhalifleri susturmak, kaçırmak ve işkence yapmak için gizli bir müdahale timi kurduğu öne sürüldü.
The New York Times gazetesinde yer alan habere göre Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, Cemal Kaşıkçı cinayetinde bir yıl kadar önce Suudi muhalifleri susturmak için gizli bir operasyon timi kurdu.

Gazetenin pazar günü yayınladığı haberin detayları ABD’li üst düzey yetkililere dayandırıldı.

Haberde ABD’li yetkililerin Suudi Acil Müdahale Timi olarak tanımladığı grubun geçtiğimiz ekim ayında İstanbul Suudi Başkonsolosluğu’nda öldürülen Cemal Kaşıkçı cinayetinden de sorumlu olduğu belirtildi.

Geçtiğimiz günlerde Suudi Arabistan İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Bandar bin Muhammed El Ayban, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin uluslararası bir soruşturmaya karşı olduklarını belirtmişti.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Reuters Haber Ajansı’na yaptığı değerlendirmede, El Ayban’ın, Cemal Kaşıkçı cinayetinin uluslararası bir komisyon tarafından soruşturulmasına itirazını, “endişe verici” bulduklarını söylemişti.

Ekim ayında Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’ndan infaz edilen Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayeti uluslararası kamuoyunda geniş yankı bulmuş ve Suudi Arabistan’la yakın ilişkiler içinde bulunan ABD Başkanı Donald Trump’a sorumluların cezalandırılması çağrısı yapılmıştı.

Bu haber 467 kez okundu.
İlgili Haberler
Dünya - 3:48 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.